MENU

Ромашки улюблені багатьма народами квіти, котрі найбільшу любов здобули на Україні та Росії. По легендах, ромашка виростає там, де падає зірка з піднебесся
 Маленьке сонечко або королева лугів і полів - так називають прародительку хризантеми - ромашку. Це настільки незвичайна і знаменита рослина, що, мабуть, немає на Землі людини, яка би не знала, що таке ромашка. 
 Це морозостійка невимоглива рослина висотою від 60 до 150 см. Квіти — пелюстки у вигляді білих широких променів із жовтою серединою. Цвіте рясно, може використовуватися для букетів. Особливо вона гарна в сполученні із червоними маками і синіми волошками. Розмножується ромашка насінням і діленням куща.
 Історія виникнення назви «ромашка» говорить про те, що раніше ця квітка називалася «романова трава», а «romana», у перекладі з польської мови, означає «римська». 
 Яких тільки видів ромашок не існує! Насправді їх більше 350 різновидів, причому, більше 30% з них ростуть у Росії. Сама ромашка асоціюється з російською природою, лугами й російських просторів. Якщо ви почуєте назву квітки поповник або романок, а також марьяша або тягун, будьте впевнені - мова йде про ромашку. Цікавий факт про ромашкове поле. Якщо вийти у вітряну погоду на ромашковий луг, можна почути легкий шелест. Це шелест пелюстків. Ромашку іноді також називають «здивоване око». Тобто округлене від подиву око, покрите безліччю ніжних вій. Саме вії-пелючтки й шарудять на вітрі.
осметичні властивості ромашки просто приголомшливі. Ще в стародавності модниці використовували настойки з ромашки для відбілювання шкіри лиця, а також для полоскання волосся, які ставали шовковистими й м'якими вже після декількох застосувань. 
Королева лугів і полів